AA600V-10-0.068
AA600V-10-0.068
Part Number: AA600V-10-0.068
Product Classification: Film Capacitors
Manufacturer: Audience
Description: 0.068uF at 600V Audience Auricap
  • Package / Case Axial
  • Tolerance ±10%
  • Operating Temperature -55°C ~ 85°C
  • Capacitance 0.068 µF
  • Voltage Rating - DC 600V
  • Size / Dimension 0.799" L x 0.598" W (20.30mm x 15.20mm)