AA600V-1-0.0047R
AA600V-1-0.0047R
Part Number: AA600V-1-0.0047R
Product Classification: Film Capacitors
Manufacturer: Audience
Description: .0047uF600V1% Hybrid Auricap-R
  • Package / Case Axial
  • Operating Temperature -55°C ~ 85°C
  • Tolerance ±1%
  • Voltage Rating - DC 600V
  • Size / Dimension 0.650" L x 0.374" W (16.50mm x 9.50mm)
  • Capacitance 0.0047 µF