AA600V-1-0.00075
AA600V-1-0.00075
Part Number: AA600V-1-0.00075
Product Classification: Film Capacitors
Manufacturer: Audience
Description: 750pF 600V (1%) Audience Auricap
  • Package / Case Axial
  • Operating Temperature -55°C ~ 85°C
  • Tolerance ±1%
  • Capacitance 750 pF
  • Voltage Rating - DC 600V
  • Size / Dimension 0.433" L x 0.252" W (11.00mm x 6.40mm)