A4D300-AS34-14
A4D300-AS34-14
Part Number: A4D300-AS34-14
Product Classification: AC Fans
Manufacturer: ebm-papst Inc.
Description: FAN 400/440/460VAC 300X70.5MM
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Lifetime @ Temp. -
  • Weight -
  • Approval Agency CE
  • Current Rating (Amps) -
  • Bearing Type Ball
  • Fan Type Tubeaxial
  • Voltage Range -
  • Material - Frame -
  • Ingress Protection IP44
  • Noise -
  • Termination 4 Wire Leads
  • Operating Temperature -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)
  • Size / Dimension Round - 300mm Dia
  • Width 72.60mm
  • Voltage - Rated 400/460/480VAC
  • Air Flow 591.5 ~ 1177.1 CFM (16.75 ~ 33.33m³/min)
  • Static Pressure 0.281 in H2O (70.0 Pa), 0.321 in H2O (80.0 Pa)
  • Power (Watts) 90.0W, 102W, 105W