A155F2DSR0-200E
A155F2DSR0-200E
Part Number: A155F2DSR0-200E
Product Classification: Electrical, Specialty Fuses
Manufacturer: Mersen USA Newburyport-MA L.L.C.
Description: 15.5KV 200E FERRULE 2B STRIKER
  • Features Indicating
  • Current Rating (Amps) 200A
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage 50kA
  • Voltage Rating - AC 15.5 kVAC
  • Size / Dimension 21.732" L x 3.000" W x 6.654" H (552.00mm x 76.20mm x 169.00mm)