A155F1DSR0-30E
A155F1DSR0-30E
Part Number: A155F1DSR0-30E
Product Classification: Electrical, Specialty Fuses
Manufacturer: Mersen USA Newburyport-MA L.L.C.
Description: 15.5KV 30E FERRULE 1B STRIKER
  • Response Time Fast Blow
  • Current Rating (Amps) 30A
  • Voltage Rating - AC 15.5 kVAC
  • Size / Dimension 3.000" Dia x 18.858" L (76.20mm x 479.00mm)