A/10K-E1-D-4"-PB
A/10K-E1-D-4"-PB
Part Number: A/10K-E1-D-4"-PB
Product Classification: NTC Thermistors
Manufacturer: Automation Components, Inc.
Description: 10,000 Ohm Thermistor (E1), Duct
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Chassis Mount
  • B Value Tolerance -
  • B0/50 -
  • B25/50 -
  • B25/75 -
  • Resistance in Ohms @ 25°C 10k
  • Package / Case Module
  • Operating Temperature -40°C ~ 150°C
  • Resistance Tolerance -
  • Length - Lead Wire 14.00" (355.60mm)