T1K-254097-10-9
T1K-254097-10-9
Part Number: T1K-254097-10-9
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: LABEL IDENTIFICATION TAPE
Packaging: 10000 per Roll
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • For Use With/Related Products Thermal Transfer Printer
  • Material Polyimide
  • Label Type Die Cut
  • Label Size 1.00" x 0.38" (25.4mm x 9.7mm)