PL-027008-2.5-9
PL-027008-2.5-9
Part Number: PL-027008-2.5-9
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: PL-027008-2.5-9
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Color - Background White
  • Diameter - Label -
  • Length 0.315" (8.00mm)
  • Label Type Die Cut
  • Applications Device Marker
  • Location Indoor/Outdoor
  • Material - Body Polyester (PET)
  • Width 1.063" (27.00mm)