J50C-2250-2595
J50C-2250-2595
Part Number: J50C-2250-2595
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: Brady Corporation
Description: J50C-2250-2595 (2.25"W X 100 FT)
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Color - Background White
  • Diameter - Label -
  • Width 2.250" (57.15mm)
  • Label Type Die Cut
  • For Use With/Related Products Inkjet Printer
  • Material - Body Vinyl
  • Applications General
  • Location Outdoor
  • Length 1.197" (30.40mm)