J40C-2250-2475
J40C-2250-2475
Part Number: J40C-2250-2475
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: Brady Corporation
Description: J40C-2250-2475 (2.25 IN X 100FT
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Label Type Continuous
  • Color - Background White
  • Diameter - Label -
  • Width 2.250" (57.15mm)
  • Material - Body Polyester (PET)
  • For Use With/Related Products Inkjet Printer
  • Applications General
  • Location Indoor
  • Length 1.197" (30.40mm)