HMM-508318-2.5-8A
HMM-508318-2.5-8A
Part Number: HMM-508318-2.5-8A
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HMM-508318-2.5-8A
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Length 2.000" (50.80mm)
  • Location -
  • Diameter - Label -
  • Label Type Die Cut
  • Material - Body Polyester (PET)
  • Color - Background Silver
  • Applications Component
  • Printer Name Printer Ribbon Matrix
  • Width 1.252" (31.80mm)