DAT-25-502-10
DAT-25-502-10
Part Number: DAT-25-502-10
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: Brady Corporation
Description: DAT-25-502-10
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Color - Background White
  • Diameter - Label -
  • For Use With/Related Products Dot Matrix Printer
  • Label Type Die Cut
  • Material - Body Vinyl Cloth
  • Applications Component
  • Length 0.750" (19.05mm) 3/4"
  • Location Indoor
  • Width 0.250" (6.40mm)