CMC-1875-PK
CMC-1875-PK
Part Number: CMC-1875-PK
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: Brady Corporation
Description: CMC-1875-PK, LABEL, 0.187" DIA,
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • For Use With/Related Products -
  • Length -
  • Width -
  • Location -
  • Material - Body Paper
  • Label Type Die Cut
  • Applications Electronic Labeling
  • Printer Name -
  • Color - Background Beige
  • Diameter - Label 0.188" (4.78mm)