C200X050CBC
C200X050CBC
Part Number: C200X050CBC
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: Panduit Corp
Description: LABEL ID/RATINGS 2"X0.5" WHITE
Packaging: Spool
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Length 0.500" (12.70mm)
  • Width 2.000" (50.80mm)
  • Location -
  • Color - Background White
  • Material Vinyl Cloth
  • Label Type Die Cut
  • Material - Body Vinyl
  • For Use With/Related Products User Defined
  • Applications Component
  • Label Size 2.00" L x 0.50" W (50.8mm x 12.7mm)