C150X075YJC
C150X075YJC
Part Number: C150X075YJC
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: Panduit Corp
Description: LABEL INVNTRY CNTRL 1.5"X0.75"
Packaging: Spool
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Length 0.750" (19.05mm)
  • Material Polyester
  • Location -
  • Color - Background White
  • Diameter - Label -
  • Width 1.500" (38.10mm)
  • Label Type Die Cut
  • Material - Body Polyester (PET)
  • For Use With/Related Products User Defined
  • Applications Component
  • Label Size 1.50" L x 0.75" W (38.1mm x 19.1mm)