C100X050CBC
C100X050CBC
Part Number: C100X050CBC
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: Panduit Corp
Description: LABEL ID/RATINGS 1"X0.5" WHITE
Packaging: Spool
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Length 1.000" (25.40mm)
  • Width 0.500" (12.70mm)
  • Location -
  • Color - Background White
  • Material Vinyl Cloth
  • Label Type Die Cut
  • Material - Body Vinyl
  • For Use With/Related Products User Defined
  • Applications Component
  • Label Size 1.00" L x 0.50" W (25.4mm x 12.7mm)