C100X025YJC
C100X025YJC
Part Number: C100X025YJC
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: Panduit Corp
Description: LABEL INVNTRY CNTRL 1"X0.25"
Packaging: Spool
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Shelf Life 24 Months
  • Shelf Life Start Date of Manufacture
  • Length 1.000" (25.40mm)
  • Width 0.250" (6.35mm)
  • Material Polyester
  • Location -
  • Color - Background White
  • Diameter - Label -
  • Label Type Die Cut
  • Material - Body Polyester (PET)
  • For Use With/Related Products User Defined
  • Applications Component
  • Label Size 1.00" L x 0.25" W (25.4mm x 6.4mm)