C060X020YJC
C060X020YJC
Part Number: C060X020YJC
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: Panduit Corp
Description: LABEL INVNTRY CNTRL 0.6"X0.2"
Packaging: Spool
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Length 0.600" (15.24mm)
  • Material Polyester
  • Color - Background White
  • Diameter - Label -
  • Label Type Die Cut
  • Width 0.200" (5.08mm)
  • Location Indoor/Outdoor
  • Material - Body Polyester (PET)
  • For Use With/Related Products User Defined
  • Applications Component
  • Label Size 0.60" L x 0.20" W (15.2mm x 5.1mm)