B30C-3000-595-WT
B30C-3000-595-WT
Part Number: B30C-3000-595-WT
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: Brady Corporation
Description: LABEL 3" W WHITE 1=100'
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Shelf Life 12 Months
  • Length 100' (30.5m)
  • Color - Background White
  • Diameter - Label -
  • Label Type Die Cut
  • Material - Body Vinyl
  • Width 3.000" (76.20mm)