9902-80RED
9902-80RED
Part Number: 9902-80RED
Product Classification: Banana, Meter Interface
Manufacturer: E-Z-Hook
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 80"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Ratings -
  • Material - Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Voltage - Rated -
  • Current Rating (Amps) -
  • Wire Gauge 18 AWG
  • Type Patch Cord
  • Contents 1 Lead, Red
  • Configuration Banana to Banana
  • Stacking Method Front Stacking (Both Connectors)
  • 1st Connector Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed
  • 2nd Connector Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed
  • Cable Length 80.0" (2032.00mm)