969M101-30-1
969M101-30-1
Part Number: 969M101-30-1
Product Classification: Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Manufacturer: Cicoil
Description: HOOK-UP 30AWG 10KV CLEAR FEET
  • Part Status Discontinued at
  • Features -
  • Ratings -
  • Wire Gauge 30 AWG
  • Jacket (Insulation) Thickness -
  • Conductor Material Copper, Tinned
  • Cable Type Hook-Up
  • Operating Temperature -65°C ~ 165°C
  • Jacket Color Clear
  • Jacket (Insulation) Diameter 0.210" (5.33mm)
  • Voltage 10kV