969M101-20-1
969M101-20-1
Part Number: 969M101-20-1
Product Classification: Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Manufacturer: Cicoil
Description: HOOK-UP 20AWG 31KV CLEAR FEET
  • Part Status Discontinued at
  • Features -
  • Ratings -
  • Jacket (Insulation) Thickness -
  • Conductor Material Copper, Tinned
  • Wire Gauge 20 AWG
  • Cable Type Hook-Up
  • Operating Temperature -65°C ~ 165°C
  • Jacket Color Clear
  • Jacket (Insulation) Diameter 0.240" (6.10mm)
  • Conductor Strand -
  • Length Enter Number of Feet in Order Quantity
  • Spool Size 1000.0' (304.8m)
  • Jacket (Insulation) Material Flexx-Sil™
  • Voltage 31kV