9012715.N1.13
9012715.N1.13
Part Number: 9012715.N1.13
Product Classification: Liquid Cooling, Heating
Manufacturer: JULABO
Description: CORIO CD-800F 230V Refrig/Heat
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 150°C
  • Current 11 A
  • Thermal Resistance @ GPM -
  • Power Input -
  • Ratings CE
  • Weight 93 lbs (42.2 kg)
  • Product Type Refrigerated/Heating Circulator
  • Fluid Capacity 7500ML (253.6 oz)
  • Features Flow Diverter, USB A, USB B
  • Voltage 208 ~ 230V
  • Connection Type M16x1 Male
  • Dimensions - Overall 18.50" L x 13.00" W x 27.60" H (469.9mm x 330.2mm x 701.0mm)
  • Power - Cooling 850 W