8NE-20.000MBM-T
8NE-20.000MBM-T
Part Number: 8NE-20.000MBM-T
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: FTS
Description: XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Frequency 20 MHz
  • Frequency Stability ±50ppm
  • Output CMOS
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Disable) (Max) -
  • Function Enable/Disable
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Current - Supply (Max) 10mA
  • Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max) 0.032" (0.81mm)