830154AMI-08LF
830154AMI-08LF
Part Number: 830154AMI-08LF
Product Classification: Clock Buffers, Drivers
Manufacturer: Renesas
Description: IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 8SOIC
Packaging: Tube
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
  • Mounting Type Surface Mount
  • Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Number of Circuits 1
  • Differential - Input:Output No/No
  • Supplier Device Package 8-SOIC
  • Type Fanout Buffer (Distribution)
  • Ratio - Input:Output 1:4
  • Output LVCMOS
  • Frequency - Max 160 MHz
  • Input LVCMOS
  • Voltage - Supply 1.4V ~ 1.6V, 1.65V ~ 1.95V, 2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V