8.0SMDJ22A-HF
8.0SMDJ22A-HF
Part Number: 8.0SMDJ22A-HF
Product Classification: TVS Diodes
Manufacturer: Comchip Technology
Description: TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
  • Applications General Purpose
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Type Zener
  • Unidirectional Channels 1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
  • Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
  • Power - Peak Pulse 8000W (8kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs) 225.4A