802-RF902.5M-B
802-RF902.5M-B
Part Number: 802-RF902.5M-B
Product Classification: SAW Filters
Manufacturer: Oscilent
Description: SAW FILTER 902.5MHZ 3.0DB
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Insertion Loss 3dB
  • Height (Max) 0.051" (1.30mm)
  • Package / Case 6-SMD, No Lead
  • Bandwidth 25MHz
  • Applications Cellular, GSM
  • Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
  • Frequency - Center 902.5MHz