7R-30.000MDAQ-T
7R-30.000MDAQ-T
Part Number: 7R-30.000MDAQ-T
Product Classification: Crystals
Manufacturer: TXC Corporation
Description: 2.0X1.6 GLASS SEAL MHZ QUARTZ XT
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Type MHz Crystal
  • Operating Mode Fundamental
  • ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
  • Operating Temperature -20°C ~ 70°C
  • Frequency Tolerance ±20ppm
  • Frequency 30 MHz
  • Frequency Stability ±30ppm
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
  • Load Capacitance 10pF
  • Size / Dimension 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)