763-0107-A20
763-0107-A20
Part Number: 763-0107-A20
Product Classification: Ceramic Filters
Manufacturer: Oscilent
Description: CER FILTER 10.7MHZ BAND PASS
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Insertion Loss 3dB
  • Filter Type Band Pass
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Impedance 330Ohm
  • Bandwidth 330 kHz
  • Size / Dimension 0.136" L x 0.122" W (3.45mm x 3.10mm)
  • Height (Max) 0.067" (1.70mm)
  • Frequency 10.7MHz