6CSN4R7J
6CSN4R7J
Part Number: 6CSN4R7J
Product Classification: Through Hole Resistors
Manufacturer: ATE
Description: RES 4.7 OHM 5% 7W AXIAL
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Tolerance ±5%
  • Package / Case Axial
  • Supplier Device Package Axial
  • Number of Terminations 2
  • Resistance 4.7 Ohms
  • Power (Watts) 7W