635P3I3100M0000
635P3I3100M0000
Part Number: 635P3I3100M0000
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: 7.0mmx5.0mm Surface Mount LVPECL
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Frequency Stability ±50ppm
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Disable) (Max) -
  • Function Enable/Disable
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
  • Package / Case 6-SMD, No Lead
  • Output LVPECL
  • Frequency 100 MHz
  • Current - Supply (Max) 88mA