633V16005I3T
633V16005I3T
Part Number: 633V16005I3T
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: 3.2MM X 2.5MM SURFACE MOUNT LVDS
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Disable) (Max) -
  • Function Enable/Disable
  • Current - Supply (Max) 20mA
  • Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Package / Case 6-SMD, No Lead
  • Frequency Stability ±25ppm
  • Output LVDS
  • Frequency 160 MHz