604XR-18WHT
604XR-18WHT
Part Number: 604XR-18WHT
Product Classification: Jumper, Specialty
Manufacturer: E-Z-Hook
Description: Mini-Hook Jumper 18AWG 18"
  • Current Rating (Amps) 4 A
  • Wire Gauge 18 AWG
  • 2nd Connector Mini Hook
  • Cable Length 18.0" (457.20mm)
  • Temperature Range 221°F (105°C)
  • Configuration Grabber, Hook to Grabber, Hook
  • 1st Connector Mini Hook
  • Voltage - Rated 5000VDC (5kV)