5.0SMLJ17CA
5.0SMLJ17CA
Part Number: 5.0SMLJ17CA
Product Classification: TVS Diodes
Manufacturer: MDE Semiconductor Inc
Description: TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
  • Applications General Purpose
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Capacitance @ Frequency -
  • Bidirectional Channels 1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
  • Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
  • Package / Case DO-214AB, SMC
  • Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs) 181A