5.0SMDJ54CA
5.0SMDJ54CA
Part Number: 5.0SMDJ54CA
Product Classification: TVS Diodes
Manufacturer: ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Description: TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
  • Applications General Purpose
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Capacitance @ Frequency -
  • Bidirectional Channels 1
  • Package / Case DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
  • Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V
  • Voltage - Breakdown (Min) 60V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs) 58A