5.0SMDJ26CA-E
5.0SMDJ26CA-E
Part Number: 5.0SMDJ26CA-E
Product Classification: TVS Diodes
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: TVS 5KW 26V 5%BI DO-214AB TR13 R
  • Qualification -
  • Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
  • Package / Case DO-214AB, SMC
  • Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
  • Applications Telecom
  • Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs) 119A
  • Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V (Max)