5.0SMDJ22CA-E
5.0SMDJ22CA-E
Part Number: 5.0SMDJ22CA-E
Product Classification: TVS Diodes
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: TVS 5KW 22V 5%BI DO-214AB TR13 R
  • Qualification -
  • Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
  • Applications Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
  • Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
  • Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V (Max)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs) 141A