425F33E026M0000
425F33E026M0000
Part Number: 425F33E026M0000
Product Classification: Crystals
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: 0026.000000 MHZ CRYSTAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Type MHz Crystal
  • Frequency Tolerance ±30ppm
  • Operating Mode Fundamental
  • Operating Temperature -20°C ~ 70°C
  • Load Capacitance 20pF
  • Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
  • Frequency Stability ±30ppm
  • Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Frequency 26 MHz