415-0505-MM500
415-0505-MM500
Part Number: 415-0505-MM500
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions Johnson
Description: CABLE ASSY, METRIC, R/A SMP FEMA
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature -
  • Color -
  • Ingress Protection -
  • Frequency - Max 18 GHz
  • 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 1st Contact Gender Female
  • 1st Connector Mounting Feature -
  • 2nd Contact Gender Female
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • Length 19.69" (500.00mm)
  • Style SMP to SMP
  • 2nd Connector SMP Jack, Right Angle
  • 1st Connector SMP Jack, Right Angle
  • Cable Type 0.086" Flexible Cable