403I33D25M00000
403I33D25M00000
Part Number: 403I33D25M00000
Product Classification: Crystals
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: 0025.000000 MHZ CRYSTAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Type MHz Crystal
  • Frequency Tolerance ±30ppm
  • Operating Mode Fundamental
  • ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
  • Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Frequency Stability ±30ppm
  • Load Capacitance 18pF
  • Frequency 25 MHz
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)