310A-10-LF
310A-10-LF
Part Number: 310A-10-LF
Product Classification: Accelerometers
Manufacturer: Senther Technology
Description: LOW FREQUENCY RESPONSE VIBRATION
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Supplier Device Package -
  • Output Type Analog Voltage
  • Package / Case Module
  • Operating Temperature -50°C ~ 120°C
  • Type Analog
  • Sensitivity (LSB/g) -
  • Axis X
  • Acceleration Range ±10g
  • Voltage - Supply 18V ~ 30V
  • Sensitivity (mV/g) 500
  • Bandwidth 0.1Hz ~ 10kHz