2J6615B-868
2J6615B-868
Part Number: 2J6615B-868
Product Classification: RF Antennas
Manufacturer: 2J Antennas
Description: 868 MHZ/LORA/ISM SCREW M
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Grade -
  • Qualification -
  • Mounting Type Screw Mount
  • Height (Max) 0.591" (15.00mm)
  • RF Family/Standard General ISM
  • Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
  • Number of Bands 1
  • Gain 2dBi
  • Termination SMA Male
  • Antenna Type Dome
  • Power - Max 25 W
  • Features Cable - 3m
  • Applications ISM
  • VSWR 1.2
  • Frequency Range 863MHz ~ 870MHz
  • Frequency (Center/Band) 866.5MHz