25QHTF32-16.552-PD
25QHTF32-16.552-PD
Part Number: 25QHTF32-16.552-PD
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Description: 16.552 MHz XO 2.5V 3.2X2.5 MM PD
Packaging: Strip
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Frequency Stability ±50ppm
  • Output CMOS
  • Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Max) 35mA
  • Function Standby (Power Down)
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
  • Voltage - Supply 2.5V
  • Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
  • Frequency 16.552 MHz