251SHF3R9BSE
251SHF3R9BSE
Part Number: 251SHF3R9BSE
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: EXXELIA
Description: CAP CER 3.9PF 250V C0G/NP0 0805
  • Ratings -
  • Voltage - Rated 250V
  • Package / Case 0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C
  • Capacitance 3.9 pF
  • Tolerance ±0.1pF
  • Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
  • Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)