2211JA250681KGSUYX
2211JA250681KGSUYX
Part Number: 2211JA250681KGSUYX
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Knowles Syfer
Description: CAPACITOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Height - Seated (Max) -
  • Failure Rate -
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Tolerance ±10%
  • Applications General Purpose
  • Capacitance 680 pF
  • Lead Spacing -
  • Mounting Type Surface Mount, MLCC
  • Lead Style -
  • Ratings X1, Y2
  • Voltage - Rated 250VAC
  • Package / Case 2211 (5728 Metric)
  • Size / Dimension 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
  • Thickness (Max) 0.126" (3.20mm)