2121-DKF-M0050
2121-DKF-M0050
Part Number: 2121-DKF-M0050
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions Semflex
Description: COAX CBL SMA TO SMA 19.6"
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -55°C ~ 85°C
  • Ingress Protection -
  • Color Gray
  • Features Shielded
  • Frequency - Max 18 GHz
  • 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 1st Connector Mounting Feature -
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • Overall Impedance 50 Ohms
  • 1st Connector SMA Plug
  • 1st Contact Gender Male
  • 2nd Contact Gender Male
  • Style SMA to SMA
  • 2nd Connector SMA Plug
  • Length 19.69" (500.00mm)