1D23A-220M
1D23A-220M
Part Number: 1D23A-220M
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: ICE Components, Inc.
Description: THT CLASS D INDUCTOR
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Features -
  • Tolerance ±20%
  • Material - Core Ferrite
  • Q @ Freq -
  • Ratings -
  • Shielding Shielded
  • Package / Case Nonstandard
  • Type Wirewound
  • Inductance 22 µH
  • Operating Temperature -40°C ~ 130°C
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Frequency - Self Resonant 19MHz
  • Height - Seated (Max) 0.910" (23.11mm)
  • DC Resistance (DCR) 9.6mOhm Max
  • Current - Saturation (Isat) 18.5A
  • Current Rating (Amps) 9.4 A
  • Supplier Device Package Vertical, 2 PC Pin
  • Size / Dimension 0.944" L x 0.834" W (24.00mm x 21.20mm)