1D14A-330M
1D14A-330M
Part Number: 1D14A-330M
  • Features -
  • Tolerance ±20%
  • Ratings -
  • Inductance Frequency - Test 1 kHz
  • Type Wirewound
  • Inductance 33 µH
  • DC Resistance (DCR) 16mOhm Max
  • Operating Temperature -40°C ~ 130°C
  • Current - Saturation (Isat) 5A
  • Current Rating (Amps) 6.5 A
  • Frequency - Self Resonant 13.5MHz
  • Height - Seated (Max) 0.642" (16.30mm)
  • Size / Dimension 0.591" L x 0.413" W (15.00mm x 10.50mm)