1D10A-150M
1D10A-150M
Part Number: 1D10A-150M
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: ICE Components, Inc.
Description: THT CLASS D INDUCTOR
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Features -
  • Tolerance ±20%
  • Material - Core Ferrite
  • Q @ Freq -
  • Ratings -
  • Inductance Frequency - Test 1 kHz
  • Shielding Shielded
  • Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
  • Package / Case Nonstandard
  • Type Wirewound
  • Inductance 15 µH
  • Operating Temperature -40°C ~ 130°C
  • Current Rating (Amps) 4.5 A
  • DC Resistance (DCR) 20.5mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant 22.3MHz
  • Current - Saturation (Isat) 5.01A
  • Supplier Device Package Vertical, 2 PC Pin
  • Size / Dimension 0.452" L x 0.295" W (11.50mm x 7.50mm)